fbpx
+48 668 922 850 biuro@acj.edu.pl

Język japoński – łatwy czy trudny?

Na pytanie „czy łatwo nauczyć się japońskiego” nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od różnych czynników oraz od tego ile czasu możesz przeznaczyć na naukę języka. Jeśli jednak zdecydujesz się zaangażować w naukę japońskiego, to ze zdumieniem odkryjesz, że język ten jest prostszy, niż kiedykolwiek sądziłeś.

Znajomość angielskiego, a nauka japońskiego

Naukę języka japońskiego znacznie ułatwia znajomość angielskiego. W języku japońskim istnieje bowiem bardzo wiele słów, które są zapożyczone z angielskiego. Język japoński łatwy czy trudny Znajomość tych słów umożliwia nam stosunkowo łatwy start w nauce japońskiego. Sama nauka rozpoczyna się od zaznajomienia się z alfabetem, który to w przypadku języka japońskiego tworzony jest niejako przez kilka różnych systemów pisma.

Na początku musimy opanować system zwany hiragana. Kolejnym systemem jest katakana. Ten służy do zapisywania zapożyczeń. Ostatecznie przyjdzie czas na znaki kanji. To najtrudniejszy etap nauki, który tak naprawdę trwa przez wiele lat. Nowych znaków uczymy się bowiem nieustająco, nawet kiedy opanujemy już język japoński w stopniu zadowalającym.

Gramatyka w języku japońskim

Język japoński rozróżnia ledwie dwa czasy gramatyczne. Mamy tu zatem czas przeszły oraz teraźniejszo – przyszły. Musimy też wiedzieć, że jest to język aglutynacyjny. Oznacza to, że każdą informację musimy przedstawić za pomocą osobnego słowa czy znaku. To też język kontekstowy. Każdy znak dotyczy konkretnej sytuacji. W praktyce znaczy to tyle, że ten sam znak użyty w innej sytuacji będzie niewłaściwy, mimo że wydaję się nam prawidłowy.

 

 

Facebook

Strona korzysta z cookies, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany swoich ustawień cookie oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij