fbpx
+48 668 922 850 biuro@acj.edu.pl

10 powodów dlaczego warto uczyć się języka japońskiego

Język japoński jest językiem bardzo ciekawym. Jego pochodzenie nie jest dokładnie znane i wciąż stanowi punkt sporny językoznawców. Już samo to jest interesujące, ponieważ to język o którym nie wiadomo nic pewnego, a posługuje się nim mnóstwo osób – głównie w Japonii, ale nie tylko. To język japońskich emigrantów oraz ludzi zainteresowanych kulturą tego kraju. Czy warto uczyć się języka japońskiego? Jeśli tak, to jakie są tego powody?

Zawsze warto poznawać języki

Warto zacząć od tego, że sama nauka języka obcego jest zawsze godna pochwały. Nie tylko poprawia pamięć, ale też rozwija. Dodatkowo zaś sprawia, że przed danym człowiekiem otwierają się nowe możliwości – choćby pod względem pracy. Japonia to kraj, gdzie owszem, można porozumieć się po angielsku, ale już samo rozpoznanie napisów na ulicy, nazw, szyldów będzie sprawiało kłopot, jeśli ktoś nie zna rodzimego języka. To tym ważniejsze, że nawet jeśli Japończycy rozumieją język angielski, to nie zawsze odpowiadają poprawnie i zrozumiale. Mają silny akcent, który może utrudniać porozumienie się. Jest to więc możliwe, ale dosyć ciężkie. A przecież to tak piękny kraj!

Dlaczego warto nauczyć się japońskiego?

Język japoński nie jest aż tak trudny do nauki, jak się to niektórym wydaje. Partykuły pozwalają na budowanie prostych zdań w dosyć łatwy sposób. Sami Japończycy zaś są zawsze pełni podziwu wobec osób, które starają się nauczyć ich języka. Można nawet spróbować studiów w tym kraju – co samo w sobie będzie niesamowitą przygodą! Jest to język, którego znajomość na pewno imponuje innym, a poza tym jest spore zapotrzebowanie na tłumaczy.

Facebook

Strona korzysta z cookies, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany swoich ustawień cookie oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij