Kaligrafia japońska to piękna sztuka pisania znaków zarówno z systemu kanji, katakana jak i hiragana.

Od kaligrafii europejskiej różni się podejściem do samej czynności oraz efektem końcowym. Waga informacji, którą niesie dany znak blednie przy jego perfekcyjnym wykonananiu, do którego należy dążyć konsekwentnie, w pełnym skupieniu.

kaligrafy-1024×683

Azjatyckie Centrum Językowe prowadzi kursy kaligrafi japońskiej na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym.

Kursy prowadzi wykształcony kaligraf. Zapewniamy wszelkie przybory potrzebne do nauki takie jak:

  • pędzel (jap. 筆 fude),
  • tusz (jap. 墨 sumi),
  • kamień do rozcierania tuszu (jap. 硯 suzuri),
  • naczynie z wodą do rozpuszczania tuszu (jap. 水入れ mizu-ire),
  • papier (jap. 和紙 washi),
  • podłużny ciężarek dociskający papier.

Zajęcia z kaligrafii japońskiej nie są stałym elementem naszej oferty cena ustalana jest indywidualne z uwzględnieniem ilości osób w grupie oraz częstotliwości zajęć.

Azjatyckie Centrum Językowe w Katowicach – kaligrafia japońska

Z pasją i zaangażowaniem podchodzimy do naszej pracy, dlatego nie skupiamy się wyłącznie na przekazywaniu wiedzy na temat gramatyki czy narzucaniu zadań wymagających zapamiętywania długich list nowych słówek. W ACJ na naukę języków azjatyckich patrzymy ze znacznie szerszej perspektywy i dbamy o to, aby każda godzina spędzona w murach naszego centrum działała motywująco na uczestników kursów. Tym samym miłośnicy języka japońskiego mogą nie tylko korzystać z pomocy native speakerów, ale też zdecydować się na dodatkowy kurs kaligrafii japońskiej. Jest to fascynująca sztuka pięknego pisania, która nieodmiennie kojarzy się z Krajem Kwitnącej Wiśni, podobnie zresztą jak ceremonia picia herbaty – warto więc poznać ją bliżej.

Dlaczego warto zainteresować się kaligrafią japońską?

Korzyści z nauki kaligrafii jest tak naprawdę wiele – w tym przypadku ćwiczymy cierpliwość oraz małą motorykę, a z każdą kolejną godziną zajęć możemy zauważyć poprawę koncentracji. Dzięki nauce pięknego pisania znaków obcujemy zarówno z językiem, jak i ze sztuką, co uwrażliwia nas na estetykę, a także sprzyja wyciszeniu się. W tym przypadku skupiamy się na tym, co najważniejsze, czyli jak najstaranniejszym przedstawieniu wybranych znaków na papierze przy użyciu zestawu składającego się z pędzla i tuszu. Oczywiście niezbędnymi elementami zestawu są także kamień do rozcierania tuszu oraz woda w specjalnym naczyniu, a wszystkie przybory niezbędne podczas zajęć zapewnia nasze centrum azjatyckie.

ACJ Katowice – centrum azjatyckie

Prowadzone w ACJ w Katowicach zajęcia cieszą się doskonałą opinią i licznym gronem zadowolonych kursantów, którzy już skorzystali z naszej oferty. Jeżeli więc Twoją pasją jest nauka języków i dodatkowo uwielbiasz poznawać kulturę krajów azjatyckich, to koniecznie skorzystaj z opcji dostępnych w naszym centrum, w którym pod okiem specjalisty poznasz tajniki kaligrafii japońskiej i niuanse dotyczące prowadzenia pędzla nasączonego tuszem po karcie papieru. Zapraszamy!