Nauka języka japońskiego może być świetną zabawą, a także może być przydatna podczas podróży lub poszukiwania pracy. Bez względu na to, ile masz lat, nauka nowego języka jest łatwiejsze niż myślisz, nawet języka takiego jak japoński. W tym wpisie pokażemy interesujące fakty o języku japońskim.

Japońska fonetyka jest łatwa do nauczenia

Japońskie słowa są stosunkowo łatwe do wymowy, ponieważ istnieje tylko 46 różnych dźwięków. Po opanowaniu 46 podstawowych dźwięków w języku japońskim możesz przystąpić do mówienia słów.

Wiele słów jest podobnych

Język japoński ma wiele słów, które są bardzo podobne do ich angielskich odpowiedników. Różnica jest niewielka i można łatwo nauczyć się wielu innych japońskich słów. Poza tym wiele japońskich słów używa podobnych wzorów fonetycznych. W języku japońskim wiele spółgłosek dzieli się na samogłoski.

Japońskie słowa są neutralne pod względem płci

Większość japońskich słów nie ma odrębnych męskich i żeńskich odmian. Dzięki temu nauka niektórych aspektów japońskiego jest łatwiejsza niż hiszpańskiego lub innych języków, które mają specyficzne męskie i żeńskie identyfikatory płci. Ponieważ większość słów w języku japońskim jest neutralna pod względem płci, więc nie musisz się martwić się, że obrazisz kogoś przez przypadkowe użycie niewłaściwego słowa.

Tematy i czasowniki nie muszą się zgadzać

W języku angielskim musisz upewnić się, że czasowniki i przedmioty są zgodne (liczba pojedyncza vs. liczba mnoga). W przypadku japońskim tak nie jest. Zamiast używać liczby mnogiej czasownika, po prostu wypowiadasz temat i czasownik. Oznacza to, że jest mniej czasowników do nauczenia się, zwłaszcza gdy chcesz ich używać z rzeczownikami w liczbie pojedynczej lub mnogiej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *