fbpx
+48 668 922 850 biuro@acj.edu.pl

Dlaczego warto uczyć się języka japońskiego?

Jakie są zalety nauki japońskiego i dlaczego znajomość tego języka może być dla nas przydatna?
Wiele osób zaczęło uczyć się japońskiego po przeczytaniu mangi czy obejrzeniu anime. Kultura to najczęstszy powód, dla którego zaczynamy się interesować językiem japońskim.

Kultura japońska jest jedną z najbardziej wyjątkowych na świecie. Japonia, jako państwo wyspiarskie, przez wiele stuleci rozwijała się w izolacji od reszty świata. Oczywiście, aby lepiej poznać kulturę, musisz odwiedzić kraj, ale nauka języka japońskiego pozwoli ci zrozumieć historię kraju wschodzącego słońca i poznać kulturowe cechy wyspiarskiego narodu. Na przykład wielu słów w języku japońskim nie można przetłumaczyć na polski lub inne języki ze względu na wyjątkową kulturę Japonii.

Nauka podstaw języka japońskiego jest konieczna dla wszystkich osób planujących podróż do Japonii. Znając niektóre wyrażenia w języku japońskim, możesz łatwo poruszać się po kraju, być może nawet wywrzeć wrażenie. Znajomość języka angielskiego niewiele pomoże, ponieważ Japończycy nie mówią zbyt dobrze po angielsku. Aby wygodnie komunikować się z Japończykami, musisz biegle władać językiem japońskim przynajmniej na poziomie podstawowym.

Wiele dużych międzynarodowych korporacji ma oddziały za granicą. Jeśli twoja wymarzona praca to Apple lub Coca-Cola, to nauka drugiego języka, takiego jak japoński, może stworzyć więcej możliwości pracy. Jako osoba biegła w języku angielskim i japońskim będziesz mieć więcej możliwości kariery niż ci, którzy mówią tylko po angielsku.

Kurs języka japońskiego chińskiego koreańskiego katowice wrocław poznań
Facebook

Strona korzysta z cookies, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany swoich ustawień cookie oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij