fbpx
+48 668 922 850 biuro@acj.edu.pl

Od czego zacząć naukę języka japońskiego?

Wiele osób zastanawia się pewnie, czy warto uczyć się języka japońskiego w Polsce. Odpowiedź brzmi-tak. Warto jak w przypadku każdego języka obcego.

Każda inwestycja w naukę języków obcych jest w mniejszym lub większym stopniu intratna. W przypadku języka japońskiego znaczenie ma zjawisko niedoboru rynkowego. W dużym uproszczeniu jest to sytuacja, gdzie brakuje pewnego dobra, które jest poszukiwane przez klientów. O ile bowiem wiele osób może poszczycić się znajomością języka angielskiego, niemieckiego czy francuskiego, to język japoński jest domeną nielicznych. Efektem tego możemy z jego nauki odnieść zaskakująco wiele korzyści, także ekonomicznych.


Otwartym pytaniem pozostaje oczywiście jak uczyć się japońskiego. W tym przypadku raczej nie możemy liczyć na możliwość nauki samodzielnie. Nauka japońskiego w szkole językowej będzie nie tylko najprostszym rozwiązaniem, ale też przynoszącym najlepsze efekty. Rozpoczęcie nauki powinno zaczynać się od znaków z grupy hiragana oraz katakana. Ich opanowanie umożliwi posługiwanie się językiem na poziomie podstawowym. Należy też skupić się na poznawaniu logografów japońskich, składających się na obszerny alfabet. Wszystkich znaków japońskich jest ponad 60 tysięcy, jednak do swobodnego porozumiewania się językiem wystarczy znajomość około 2 tysięcy. Musimy wiedzieć bowiem że poziomy nauki języka japońskiego określa się właśnie na podstawie znajomości japońskiego alfabetu. Poznając kolejne znaki, wspinamy się w poziomach zaawansowania. Za przyzwoitym poziom znajomości języka uznaje się już znajomość pięciu tysięcy znaków. 
Facebook

Strona korzysta z cookies, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany swoich ustawień cookie oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij