fbpx
+48 668 922 850 biuro@acj.edu.pl

Savoir vivre w Japonii

Planując wizytę w Japonii, powinieneś zapoznać się z podstawowymi japońskimi manierami i etykietą. W Japonii maniery i zwyczaje są ważne i mimo że jesteś turystą w tym kraju, nadal musisz wiedzieć jak zachować się w Japonii.

Kultura japońska przykłada wielką wagę do zachowania podczas jedzenia, stosunków interpersonalnych jak też etykiety gospodarza i gościa. Musisz pamiętać w tym kontekście o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim nie wolno nam pić ani jeść na ulicy. W Japonii znajdziesz wiele automatów, restauracji, barów i pubów. Powinieneś kupić napój i jedzenie i spożywać je tam i teraz. Wszystkie automaty mają obok siebie kosz, dzięki czemu możesz wyrzucić dowolne opakowanie i puste puszki. Kolejna zasada brzmi – nie zostawiaj śmieci. Zwykle nie znajdziesz pojemników na śmieci na ulicach japońskich miast. Polecam mieć przy sobie plastikową torbę do przechowywania śmieci, dopóki nie wrócisz do pokoju hotelowego.

Wiele zasad dotyczących manier domowych w Japonii jest związanych z obuwiem. Tradycyjnie zarysowana jest wyraźna linia między wnętrzem a strefą poza mieszkaniem. W przypadku obuwia granicą między wnętrzem a zewnętrzem nie są same drzwi, ale strefa wejściowa zwana genkan. Genkan jest zazwyczaj podzielony na niższy obszar, w którym ludzie zdejmują i wkładają buty, a podwyższony obszar, który jest zwykle pokryty innym rodzajem podłogi i wyznacza początek wewnętrznej przestrzeni życiowej. Nie wchodź na zewnątrz z obuwiem zewnętrznym.

Facebook

Strona korzysta z cookies, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany swoich ustawień cookie oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij