Certyfikat językowy – dlaczego jest tak ważny?
Potwierdzają nabyte przez nienatywnych użytkowników języka kompetencje, a chęć ich zdobycia świetnie mobilizuje do nauki. Certyfikaty to ważne dokumenty, których uzyskanie dla wielu uczestników kursów jest celem samym w sobie. Do najpopularniejszych należą obecnie FCE, CAE, TOEFL, IELTS (angielski), TELC (niemiecki) czy też DELE i SIELE (hiszpański). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie podjęcia wyzwania i uzyskania takiego oficjalnego potwierdzenia umiejętności posługiwania się na przykład chińskim, japońskim czy koreańskim.
Certyfikat z języków azjatyckich – dostępne opcje
Doskonale wiemy, że uczestnicy i uczestniczki kursów organizowanych przez szkołę ACJ to ambitne osoby, które pragną rozpocząć swoją przygodę z japońskim, chińskim czy koreańskim lub kontynuować poszerzanie wiedzy w tym zakresie. Korzystając z autorskiego programu nauczania oraz pomocy starannie dobranej kadry, w tym otwartych na wyjaśnianie niuansów native speakerów, nasi studenci mogą doszlifować swój poziom i podjąć wyzwanie zdobycia certyfikatu. W przypadku języków azjatyckich są to najczęściej następujące opcje:
- Certyfikat HSK – najpopularniejszy w Polsce egzamin potwierdzający znajomość chińskiego.
- Egzamin JLPT – egzamin dla nienatywnych użytkowników języka japońskiego organizowany na świecie od 1984 roku, do którego obecnie można przystąpić też w Polsce.
- TOPIK, KLPT, KLAT – najpowszechniejsze egzaminy z języka koreańskiego.
Dlaczego warto uzyskać certyfikat z japońskiego, koreańskiego lub chińskiego?
Przede wszystkim zyskujemy dokument potwierdzający konkretny poziom znajomości danego języka. HSK, JLPT czy TOPIK, podobnie zresztą jak certyfikaty z angielskiego czy niemieckiego, to formalne i wbrew pozorom nie takie proste do zdobycia zaświadczenia, które możemy wykorzystać starając się o konkretne stanowisko w firmie działającej na terenie Azji czy aplikując na studia za granicą. Są więc w pewnym sensie kluczem do zdobycia upragnionej pracy lub miejsca na wybranej uczelni, dlatego warto dobrze przygotować się do tego typu egzaminu z japońskiego, koreańskiego lub chińskiego, na przykład korzystając z oferty kursów renomowanych szkół, takich jak ACJ.